Baza wiedzy

 • Co to jest wentylacja decentralna?

  Wentylacja decentralna jest to system wykorzystujący pojedyncze urządzenia z wbudowanym wymiennikiem ciepła. Poprzez ich cykliczną pracę możemy uzyskać skuteczną wentylację wraz z odzyskiem ciepła w pojedynczych pomieszczeniach w których dane urządzenia są zamontowane.

 • Kiedy stosować wentylację decentralna?

  Wentylację decentralną warto stosować w przypadku gdy w domu lub mieszkaniu nie mamy możliwości poprowadzenia sieci kanałów wentylacyjnych oraz wystarczającego miejsca do umieszczenia centrali wentylacyjnej. W takim wypadku urządzenia VENTO EXPERT czy FRESHBOX montowane w ścianie zewnętrznej budynku zapewnią nam stałą wymianę powietrza w poszczególnych pomieszczeniach dzięki czemu pozwolą pozbyć się problemu wilgoci.

 • Co zyskuje stosując urządzenia w systemie wentylacji decentralnej?

  Korzystając z systemu wentylacji decentralnej otrzymują Państwo świeże i czyste powietrze. Doskonała izolacja urządzeń zapewnia komfort dla użytkowników nawet podczas snu. Urządzenia mają nowoczesny i estetyczny design, a dzięki najwyższej jakości wymiennikom możemy cieszyć się skutecznością odzysku ciepła do 97%.

 • Czym różni się wentylacja decentralna od wentylacji centralnej?

  Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma systemami jest brak konieczności prowadzenia sieci kanałów w systemie decentralnym. Wentylacja centralna składa się z rekuperatora oraz rozprowadzonej sieci kanałów. W systemie decentralnym urządzenia montowane są w ścianach w układach jednorurowych lub poprzez ścienne rekuperatory z osobnymi kanałami nawiewno-wywiewnymi.

 • Czy wentylacja decentralna jest ekonomiczna?

  Jest to bardzo energooszczędne rozwiązanie. Urządzenie FRESHBOX 120 o wydajności do 120 m3/h pobiera tylko 0,39 kW. Standardowo wyposażonej jest w wentylatory EC, a wydajność rekuperatora mieści się w zakresie 82 do 92%. Małym kosztem nakładów inwestycyjnych oraz niewielką ilością prac budowlanych otrzymujemy system wentylacyjny na najwyższym poziomie.

 • Wentylacja decentralna w budownictwie wielorodzinnym?

  Aby cieszyć się zaletami wynikającymi z posiadania wentylacji mechanicznej nie musimy być posiadaczami domu jednorodzinnego. Urządzenia VENTO EXPERT z powodzeniem wykorzystywane są w nowo budowanych apartamentowcach jak i budynkach z tak zwanego starego budownictwa. Wystarczy otwór w zewnętrznej ścianie budynku o średnicy 160 [mm]. Po zamontowaniu kilku jednostek urządzenia mogą komunikować się pomiędzy sobą za pomocą modułu WiFi i działać w naprzemiennych cyklach. Pozwoli nam to zapewnić cyrkulację powietrza w całym mieszkaniu.

 • Decentralna, a obiekty użyteczności publicznej?

  W istniejących obiektach takich jak szkoła czy przedszkole zazwyczaj nie ma już możliwości zastosowania klasycznej instalacji wentylacyjnej. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj rekuperator CIVIC marki Blauberg. Urządzenie jest w stanie zapewnić wentylację dla całej sali lekcyjnej. Rekuperatory posiadają wbudowane filtry G4 i F8 dzięki czemu dostarczane świeże powietrze jest i pozbawione niemal wszystkich zanieczyszczeń.

 • Czy urządzenia w systemie wentylacji decentralnej są głośne?

  Urządzenia marki Blauberg są bardzo ciche i dobrze zaizolowane zarówno jeśli chodzi o emisję jak i wygłuszenie hałasu ulicznego. Średnio generowany hałas jest na poziomie 25-30 dB(A). Żadne z urządzeń wykorzystywanych w tym systemie nie generuje większego poziomu hałasu niż 38 dB(A) przy maksymalnych parametrach pracy.

 • Jaki jest okres gwarancji na urządzenia oraz co jaki czas zaleca się wymianę filtrów?

  Na urządzenia marki Blauberg z zakresu wentylacji decentralnej obowiązuje dwu letnia gwarancja od daty sprzedaży przez sieć handlu detalicznego. Filtry zaleca się wymieniać 3-4 razy w roku. Jednak jeżeli jednostka pracuje w otoczeniu powietrza o zwiększonym zanieczyszczeniu, stan filtrów należy sprawdzać na bieżąco co drugi miesiąc.

Wybierz sklep partnerski:

blauberg24.pl
sklepblauberg.pl